Pytania-Księgi Ziemskie,Grodzkie i Sądowe

wymiana doświadczeń genealogicznych - informacje, pytania, problemy

Moderatorzy: marksp, JanuszStankiewicz

zenek

potrzebuje kogos z Plocku

Post autor: zenek » 08 stycznia 2010, 10:17 - pt

Potrzebuję kogoś które można kopiować oryginal dokumentu z 1418 roku pod nr 174 z Archiwum Diecezjalne w Płocku. To jest dzieje o pierwsze mieszkancow w wsi Podsedkowice.

Zenek

zenek

Potrzebuje (pomocy) kogos z Plocku

Post autor: zenek » 08 stycznia 2010, 10:34 - pt

Potrzebuję kogoś które można kopiować oryginal dokumentu z 1418 roku pod nr 174 z Archiwum Diecezjalne w Płocku. To jest dzieje o pierwsze mieszkancow w wsi Podsedkowice.Mieszkam w Szwecji.

Zenek

Skruszony

Pytania-Księgi Ziemskie,Grodzkie i Sądowe

Post autor: Skruszony » 25 lutego 2010, 22:04 - czw

Witam
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ?
Szukam odpowiedzi na pytanie i potwierdzenia skąd przybył mój przodek do Kamionowa parafii Kleczkowskiej. Niestety poszukiwania w metrykach parafialnych nie przyniosły odpowiedzi. Wiele z tych dokumentów nie przetrwało zawieruchy wojennej.
Zastanawiam się czy taką odpowiedź mogłyby przynieść poszukiwania w księgach ziemskich? Ostatnim dokumentem jakim dysponuje jest akt małżeństwa z 1874 roku gdzie zapisane jest iż mój przodek był właścicielem cząstkowym, kawalerem lat 27 zamieszkałym w Kamionowie ale urodzonym w Repkach sąsiedniej parafii Troszyn. Pewne poszlaki wskazują że mógł się tylko tam urodzić ale mieszkał aż do pełnoletności gdzie indziej niż wspomniane Repki czy Kamionowo.
Jeśli interesujące mnie metrykalia nie przetrwały może odpowiedź znajdę we wspomnianych księgach które musiałyby dotyczyć okresu 1850-1914 miejscowości Kamionowo parafii Kleczkowskiej
Nie miałem doczynienia z tego typu księgami, nie wiem gdzie i czy przetrwały z tego okresu.

Proszę o poradę

ODPOWIEDZ